Pierwsze kroki w branży usług pomocy drogowej.

wypadek-drogowy-co-robicRozkręcenie własnej firmy zajmującej się świadczeniem usług pomocy drogowej, wymaga od przedsiębiorcy przede wszystkim sporego zapasu cierpliwości, ale także odpowiedniego zabezpieczenia finansowego na podstawowe inwestycje i pierwsze miesiące działalności, generujące z reguły całkiem pokaźne straty. W tej branży nie ma co liczyć na szybkie pieniądze i na fakt, iż za parę groszy, czy też dotację z PUP, uda nam się otworzyć firmę i zawładnąć lokalnym rynkiem usług pomocy drogowej. Tutaj trzeba ciężkiej pracy i odpowiedniego kapitału początkowego, bez którego niestety nie jest możliwe osiągnięcie jakiegokolwiek wysokiego poziomu.

Podstawowe inwestycje.

Poza zorganizowaniem odpowiedniej siedziby, gdzie zlokalizowane będzie nasze biuro, warsztat, oraz baza pojazdów, trzeba będzie dysponować sporymi środkami właśnie na początkowe inwestycje w zakup pojazdów. Tutaj niezbędne będą odpowiedniej jakości lawety oraz holowniki, bez których nie ma co nawet marzyć o jakimkolwiek świadczeniu usług pomocy drogowej. Będzie to wymagało sporych nakładów finansowych, szczególnie jeśli chcemy zainwestować w pojazdy nowe, które zagwarantują nam bezpieczeństwo eksploatacji na wiele najbliższych lat. Niemniej jednak w przypadku braku odpowiedniego kapitału, możliwe będzie wykorzystanie lawet i holowników używanych. Można na przykład spojrzeć na firmę świadczącą usługi pomocy drogowej Auto-jet, w której można będzie spróbować wykupić jakiś sprzęt. Tego typu firmy posiadające renomę na rynku, bardzo często decydują się na wyprzedaż swoich wyeksploatowanych pojazdów i kupują nowe. W wielu zaś przypadkach, pojazdy stare są w całkiem dobrym jeszcze stanie technicznym. Czasami po prostu trzeba będzie włożyć trochę pieniędzy w remont, i będziemy mieć lawetę jak nową.

Jak pozyskiwać klientów?

Osobnym zagadnieniem przy rozkręcaniu tego rodzaju działalności, jest pozyskiwanie klientów w początkowym okresie prowadzenia firmy, kiedy trudno jeszcze o stałych. Bardzo rozsądnym będzie tutaj zapewnienie sobie reklamy w najbardziej ruchliwych miejscach najbliższego, dużego miasta. Reklamy można także wykupić przy stacjach benzynowych, a najlepiej nawet zapewnić sobie możliwość rozłożenia własnych ulotek reklamowych lub wizytówek na stacjach paliwowych. Tutaj właśnie najczęściej zaglądają nasi potencjalni klienci, którzy czasami po prostu zabierają wizytówki, a w razie konieczności, już do nas dzwonią. Oczywiście pozyskiwanie klientów jest tematem rzeką i trudno będzie wyczerpać wszystkie w tym zakresie możliwości. Można przecież jeszcze skorzystać z reklamy internetowej, co obecnie jest całkiem korzystne, tym bardziej, że nowe pojazdy posiadają połączenie z Internetem i w razie czego same mogą wyszukać namiary na najbliższą firmę świadczącą usługi pomocy drogowej. Generalnie rzecz biorąc, rozwiązań w tym zakresie kilka mamy, ale trzeba będzie poświęcić sporo pracy i wysiłku aby rzeczywiście w tej trudnej branży cokolwiek osiągnąć.

Leave a Reply