Mieszalnik do betonu na ładowarkę kołową.

Mieszalnik do betonu na ładowarkę kołową.

Własny mieszalnik do betonu montowany na ładowarce zamiast standardowej łyżki to bardzo dobre rozwiązanie dla wielu firm budowlanych. Pozwala ono na sprawne i szybkie przygotowywanie betonu, bezpośrednio na placu budowy, co w wielu sytuacjach jest wręcz niezastąpione. Oczywiście nie każda firma budowlana potrzebuje takiej możliwości, niemniej jednak w wielu przypadkach, podczas realizacji robót budowlanych, możliwość przygotowywania betonu na miejscu, będzie nieoceniona. Tym bardziej, iż mieszalnik do betonu, to urządzenie, które można bardzo łatwo zamontować i zdemontować. Poza tym, nie eliminuje on absolutnie ładowarki z dalszego jej wykorzystywania w klasycznych zastosowaniach.

Czym jest mieszalnik do betonu i jakie są korzyści z jego posiadania?

Mieszalnik do betonu to specjalnie przygotowana łyżka, w której wnętrzu znajduje się mieszadło do betonu. Jest on zasilany z układu hydraulicznego ładowarki, a więc nie jest w tym przypadku wymagane dodatkowe źródło zasilania. Montaż mieszalnika jest banalnie prosty i opiera się o przykręcenie kilku śrub na płycie adaptacyjnej, oraz podłączeniu przewodów hydraulicznych. Kluczową w tym przypadku kwestią jest właśnie wspomniana płyta adaptacyjna. Jest to specyficzna płyta, która z jednej strony jest dopasowana do mieszalnika, a z drugiej do posiadanego modelu ładowarki. Istnieje więc możliwość zakupu jednego mieszalnika z kilkoma płytami adaptacyjnymi, co pozwala na montowanie mieszalnika do różnych maszyn, posiadanych przez daną firmę. Poszerza to znacznie możliwości wykorzystania zakupionego mieszalnika.

Możliwości wykorzystania mieszalnika do betonu.

Poza tym, mieszalnik do betonu, w dalszym ciągu możemy wykorzystywać do załadunku sypkich materiałów budowlanych, z jednym wyjątkiem. Jest nim gruz o dużej gradacji. Mieszalnik do betonu jest bowiem wyposażony z góry w specjalną kratownicę, której zadaniem jest zabezpieczenie urządzenia przed przedostaniem się większych sortymentów gruzu i kamieni, które mogłyby uszkodzić mechanizm mieszalnika.

Przygotowanie betonu z wykorzystaniem mieszalnika.

Samo przygotowanie betonu jest także banalnie proste. W zależności od rodzaju posiadanego mieszalnika wsypujemy do niego odpowiednią ilość składników na beton a po kilkunastu minutach od uruchomienia, mamy gotowy beton. Co ważne, w trakcie jego mieszania, ładowarka może się przemieszczać po terenie budowy, a więc można łatwo zając się dystrybucją betonu, nawet na stosunkowo rozległym placu budowy. Możemy przygotowywać beton o zróżnicowanej konsystencji: suchy, półsuchy, jak również mokry, czy też nawet beton z żwirem. Mieszalnik do betonu poradzi sobie z wszystkim wariantami.

Podsumowanie.

Musimy więc pamiętać przede wszystkim o tym, iż inwestycja w mieszalnik do betonu, jest bardzo korzystna dla wielu firm. przede wszystkim jednak dla tych, które na co dzień wykorzystują stosunkowo duże ilości betonu w trakcie swojej działalności. Jest to także urządzenie wskazane dla firm, które realizują prace budowlane na rozległych terenach budowy, czyli na przykład przy budowie dróg, chodników, ogrodzeń, linii wodociągowych i kanalizacyjnych. W takich sytuacjach, własny mieszalnik do betonu jest urządzeniem jak najbardziej niezastąpionym.

Leave a Reply