Jak współpracować z architektem wnętrz?
Usługi architekta wnętrz postrzegane są raczej w kategoriach luksusowych. Wielu Polaków uważa, że na usługi architekta wnętrza mogą pozwolić sobie jedynie Ci z nieco zasobniejszym portfelem inwestycyjnym. Czy tak jest w rzeczywistości, na jaki wydatek trzeba się przygotować korzystając z usług architekta wnętrz?
Co w dalszej części artykułu?
Architekt wnętrz – dom zaprojektowany na nowo?
Sklepowe półki wręcz uginają się od materiałów budowlanych, wykończeniowych oraz dekoracyjnych. Ogromny wybór materiałów służących wykończeniu wnętrz pogłębia dezorientację w tej kwestii. W tym momencie architekt wnętrz wydaje się optymalnym wyjściem. Wielu niezdecydowanych inwestorów w kwestii aranżacji wnętrz obawia się wysokich kosztów tego typu usługi. Często więc inwestorzy decydują się na rozplanowanie tylko jednego wnętrza. Najczęściej jest to łazienka lub kuchnia.
Architekt wnętrz od nowa projektuje źle zaaranżowaną przestrzeń
Wspomniane powyżej pomieszczenia mogą być bardzo trudne w aranżacji. Zwłaszcza gdy inwestor dysponuje kuchnią o nietypowym kształcie. Najczęściej praca architekta wnętrz zaczyna się od ponownego rozplanowania ścianek działowych w mieszkaniu. Czasami wystarczy przesunąć tylko jedną ścianę by pomieszczenie zdecydowanie poprawiło swój układ funkcjonalny. Do tego potrzebna jest już jednak niezbędna wiedza techniczna, którą dysponuje architekt wnętrz. Niezbędna wiedza budowlana pozwala ocenić architektowi to czy przesunięcie jednej tylko ściany działowej nie osłabi konstrukcji całego budynku.
Urządzanie wnętrz z architektem w Warszawie
Decydując się na usługi architekta wnętrz inwestor nierzadko posiada już sprecyzowaną wizję jak jego mieszkanie powinno wyglądać, w jakim stylu powinno być zaaranżowane. W tym momencie doświadczony architekt wnętrz, z długoletnią praktyką może nas zaskoczyć. Bardzo ważna jest współpraca. Dobry projektant wnętrz Warszawa będzie się starał zaproponować takie rozwiązania, które mieszczą się w portfelu inwestycyjnym. Na oryginalne dodatki czy meble nie trzeba wydawać bowiem niebotycznych sum. Często taka współpraca może polegać na przeszukiwaniu targów staroci w poszukiwaniu ponadczasowych mebli. Po lekkim odnowieniu okazuje się, że stara sofa skazana już dawno na zapomnienie świetnie komponuje się w nowoczesnym wnętrzu. Architekci radzą by przy urządzaniu wnętrz kierować się nie tylko aktualnie obowiązującą modą. Lepiej postawić na nieprzemijającą elegancje. Meble należy wybierać te o prostej formie, wykonane z naturalnych materiałów. Drewniany stół w jadalni czy babciny kredens pozwolą uzyskać eklektyczne wnętrze o niepowtarzalnym charakterze.