Hydrauliczny młot do koparki.

młot do koparkiWyposażenie posiadanej w firmie koparki w dodatkowy młot hydrauliczny do wyburzeń, to bardzo często bardzo rozsądna inwestycja. Tego typu narzędzie sprawdzać się będzie nie tylko w zakresie prowadzenia prac czysto wyburzeniowych, ale także w wielu innych przypadkach. Sam zakup może i jest pewnym wydatkiem, szczególnie jeśli chcemy kupić młot do koparki od autoryzowanego przedstawiciela. Młot nowy, objęty gwarancją. Możemy jednak zdecydować się na młot z rynku wtórnego, który niejednokrotnie także będzie się bardzo dobrze sprawdzać w pracy, a kosztuje co najmniej połowę mniej. Warto tutaj jednak w pierwszej kolejności zasięgnąć wiedzy w zakresie konstrukcji i jakości poszczególnych młotów, aby ostatecznie przy jego wyborze, bazować na rzetelnej wiedzy a nie na domysłach i spekulacjach.

Młot do koparki i jego rodzaje.

Przede wszystkim trzeba tutaj zdać sobie sprawę z tego, iż do każdej koparki będziemy musieli zastosować zupełnie inny młot. Chodzi głównie o kwestię masy własnej całej maszyny. Im większa maszyna, tym większy młot do koparki będziemy mogli na niej zainstalować. W końcu, koparka powinna wytrzymać nie tylko wagę samego młota, ale także obciążenia generowane jego pracą. Te zaś, są stosunkowo spore. Starczy powiedzieć, iż młoty tego typu charakteryzują się energią uderzenia od stu do nawet kilku tysięcy Dżuli. Stanowi to w najmniejszym razie, dziesięciokrotność energii uderzenia zwykłego młota pneumatycznego, obsługiwanego ręcznie. Tak więc, w tym przypadku wyróżniamy przede wszystkim młoty hydrauliczne pod względem ich energii uderzenia oraz wagi. Każdy z nich będzie dopasowywany do zupełnie innego typu maszyny. Tak, aby maszyna była w stanie go udźwignąć i nie cierpiała na skutek jego pracy.

Gdzie kupić dobry młot do koparki?

Oczywiście najlepszym rozwiązaniem będzie autoryzowany dostawca młotów do koparek. To pozwoli nam zapewnić sobie dobry młot na gwarancji. Dzięki temu też, jakiekolwiek problemy z młotem w trakcie jego eksploatacji będą jeszcze podlegać pod naprawy gwarancyjne. Kupując zaś młot na rynku wtórnym, niestety nie będziemy mogli na gwarancję liczyć. Wybierając autoryzowanego dostawcę, mamy też pewność prawidłowego doboru młota do posiadanej przez nas maszyny. Tutaj dostawca dokładnie sprawdzi model i dostarczy nam nie tylko młot do koparki, ale także niezbędny adapter, umożliwiający jego bezproblemowy montaż na posiadanej koparce. Dzięki takiemu rozwiązaniu, możliwe będzie także skorzystanie z młota na innej maszynie. Pod warunkiem dokupienia do niej odrębnego adaptera. Jest to więc rozwiązanie bardzo korzystne z punktu widzenia firm budowlanych. Posiadając dwie i więcej koparek o zbliżonych parametrach i masie własnej, możemy dokupić jeden tylko młot, i wykorzystywać go na każdej z nich w zależności od aktualnych potrzeb. Będzie to z całą pewnością przyczyniać się do generowania oszczędności i zapewni nam większy poziom komfortu pracy.

Leave a Reply