Filtrowanie powietrza w pomieszczeniach lakierniczych.

18_PaintStopLakiernictwo przemysłowe to stosunkowo wymagająca branża, której należy poświęcić odpowiednio dużo uwagi, aby możliwe było osiągnięcie dobrej pozycji na rynku. Trzeba tutaj stale inwestować w innowacje technologie, przede wszystkim dotyczące filtrowania powietrza w pomieszczeniach lakierni, oraz w kabinach lakierniczych, które stanowią tutaj podstawowy element lakierni. Zobaczmy wobec tego, w jaki sposób należy podejść do kwestii filtracji powietrza w pomieszczeniach lakierniczych, jakich technologii najlepiej używać, aby osiągnąć wysoki poziom jakości wykonywanych prac lakierniczych, oraz zapewnić wysoki poziom czystości powietrza wydalanego na zewnątrz.

Filtracja wewnątrz pomieszczenia lakierniczego.

Bardzo ważnym aspektem, będzie tutaj staranne podejście do kwestii filtracji powietrza wewnątrz pomieszczenia lakierni, oraz wewnątrz kabiny lakierniczej. Chodzi tutaj głównie o aspekt zapewnienia sobie odpowiednio czystej atmosfery w pomieszczeniach lakierniczych, aby podczas przeprowadzania lakierowania nie dochodziło za jakichkolwiek zabrudzeń lakieru i powierzchni lakierowanej, bowiem może się to przyczynić do wadliwego wykonania pracy. W takich przypadkach lakier nie będzie zbyt wysokiej jakości, a z reguły stosunkowo szybko zacznie odchodzić, a do takich sytuacji nie powinniśmy dopuszczać jeśli mamy zamiar świadczyć usługi na odpowiednio wysokim poziomie. W takich przypadkach warto zastosować wewnętrzne filtry sufitowe oraz filtry ścienne i podłogowe, których zadaniem jest przechwytywanie zarówno mgiełki lakierniczej, jak i wszelkich zabrudzeń i kurzu, unoszących się w powietrzu. Można więc powiedzieć, iż filtry sufitowe, podłogowe i ścienne będą tutaj bardzo dobrym rozwiązaniem, pozwalającym nam na osiąganie odpowiednio wysokiego poziomu jakościowego świadczonych w lakierni usług.

Filtracja w kabinie lakierniczej.

Oczywiście warto zadbać także o należyte filtrowanie powietrza wtłaczanego do wnętrza kabiny lakierniczej, oraz odprowadzanego z niej na zewnątrz. Chodzi nam tutaj głównie o to, aby powietrze wewnątrz kabiny lakierniczej było całkowicie wolne od zabrudzeń, które będą negatywnie wpływać na przeprowadzane prace lakiernicze. W tej kwestii bardzo dobrym rozwiązaniem będzie dobrej jakości filtr kieszeniowy, zamontowany na kanale wentylacyjnym. Jego zaletą będzie także to, iż nie przepuści on chemicznych substancji lotnych zawartych w mgiełce lakierniczej, na zewnątrz, dzięki czemu zaś, powietrze odprowadzane na zewnątrz, będzie wolne od chemicznych zanieczyszczeń, które mogłyby negatywnie wpływać na środowisko. Jednym słowem wszelkiego rodzaju filtrowanie powietrza w pomieszczeniach lakierniczych będzie jak najbardziej rozsądnym rozwiązaniem poprawiającym jakość przeprowadzanych prac lakierniczych, oraz zapewniających nam wyższy poziom czystości powietrza odprowadzanego do atmosfery, co z kolei jest bardzo istotne z punktu widzenia ekologii.

Leave a Reply