Czy warto korzystać z usług kosmetycznych?

dezynfekcjaKorzystanie z usług gabinetów kosmetycznych, wielu z nas kojarzy się raczej z nadmiernie wystawnym trybem życia, wiedzionym przez osoby nadmierne zasobne finansowo. Okazuje się jednak, iż nie jest to wcale zbędny wydatek, bowiem w gabinetach kosmetycznych możemy przeprowadzić bardzo wiele skutecznych zabiegów. Dzięki większości z nich będziemy mogli nie tylko poprawić estetykę wyglądu, ale także korzystnie wpłynąć na stan naszego zdrowia w wielu aspektach. Oczywiście zdecydowanie najczęściej będą to aspekty zdrowia naszej skóry, choć trzeba przyznać, iż wiele zabiegów będzie także bardzo skutecznie wpływać na inne kwestie zdrowotne naszego organizmu. Warto jednak przyjrzeć się innym zagadnieniom, aby mieć możliwość prawidłowego wyboru gabinetu kosmetycznego, w którym skorzystamy z zabiegów.

Dlaczego wybór gabinetu kosmetycznego jest ważny?

Możemy tutaj zrobić pewne porównanie do gabinetu stomatologicznego. Tak samo jak dentysta tak też i kosmetyczna może być gorsza lub lepsza. Może posiadać większa lub mniejszą wiedzę oraz lepsze lub gorsze jakościowo wyposażenie gabinetu. Dlatego też, zanim wybierzemy się do odpowiedniego gabinetu, warto przyjrzeć się kilku istotnym kwestiom. Przede wszystkim, najważniejsze z naszego punktu widzenia powinno być bezpieczeństwo pacjenta. Szczególnie teraz, w dobie pandemii koronawirusa, gabinet powinien być odpowiednie zabezpieczony. Najważniejsze kwestie, na które w tej materii powinniśmy zwrócic uwagę to:

  • Dezynfekcja – w jaki sposób jest realizowana? Czy gabinet posiada odpowiednie środki do dezynfekcji skóry, narzędzi oraz powierzchni? Czy przed każdym zabiegiem jest prawidłowo przeprowadzana dezynfekcja powierzchni.
  • Sterylizacja – wszystkie narzędzia mające bezpośredni kontakt z naszą skórą powinny podlegać sterylizacji.

Dlatego też gabinet kosmetyczny powinien być wyposażony w autoklaw, dzięki któremu sterylizacja jest możliwa. Dzięki temu wszelkie mikroorganizmy w formach przetrwalnikowych jak i wegetatywnych zostaną całkowicie zniszczone.

Dobry gabinet kosmetyczny w Bielsku Białej zawsze wykorzystuje odpowiednie narzędzia i preparaty do dezynfekcji oraz sterylizacji.

Jak rozpoznamy czy gabinet kosmetyczny jest bezpieczny?

Przede wszystkim, wystarczy rozejrzeć się zaraz po wejściu do gabinetu. Widać już na pierwszy rzut oka ewentualne niedociągnięcia związane z czystością. Dobry gabinet jest zawsze czysty, bowiem uniemożliwia to przedostawanie się jakichkolwiek zarazków, bakterii czy innych mikroorganizmów. Na pierwszy rzut oka będzie także widać czy używa się odpowiednich jednorazowych wacików, rękawiczek, które są automatycznie po zabiegu wyrzucane.

W trakcie zabiegów także dużo rzeczy będzie widoczne. Trzeba zwrócić uwagę czy narzędzia są wyciągane z opakowań sterylnych, do których powinny być schowane zaraz po wyjęciu z autoklawu. Widać także, czy osoba wykonująca zabieg myje stale ręce pomiędzy poszczególnymi czynnościami i częściami zabiegów, a przede wszystkim przed i po zabiegu. Widoczny jest także schludny i czysty wygląd. Generalnie więc, to my, samodzielnie możemy ocenić czy dany gabinet będzie dla nas bezpieczny z punktu widzenia wykonywanych zabiegów czy też nie. Opinia osób trzecich w tym zakresie raczej nie powinna nas zanadto interesować.

Leave a Reply