Ciepłe ubranie na wyprawę do lasu.

polarKamko1Wybierając się do lasu na grzyby czy też chociażby na wyprawę w góry, warto solidnie się zaopatrzyć w odpowiedniej jakości odzież, gwarantującą nam wysoki poziom komfortu termicznego podczas wyprawy. Tutaj oczywiście znajdziemy stosunkowo sporo różnorodnych elementów odzieży outdoorowej, czy tez nawet myśliwskiej, toteż trzeba będzie w pierwszej kolejności wybrać się na zakupy. Przyjrzyjmy się w takim razie kwestii tego, jakie elementy odzieży będą nam niezbędne, aby nasz komfort i bezpieczeństwa w trakcie górskich czy też leśnych wypraw, stały na możliwie jak najwyższym poziomie.

Dobry polar do lasu.

W sezonie letnim, zdecydowanie najważniejsze będzie okrycie wierzchnie, które zagwarantuje nam zachowanie bezpieczeństwa termicznego w przypadku silnego i chłodnego wiatru. Jest to szczególnie istotne podczas wypraw górskich, bowiem pokonując spore różnice wysokości, nawet się nie spostrzeżemy, jak wiatr przybierze na sile, a mimo bezchmurnego nieba, temperatura odczuwalna przez nas, znacząco spadnie. Tutaj bardzo dobrym rozwiązaniem może się okazać dwustronny polar Windstopper, który charakteryzuje się tym, iż jego jedna strona zabezpiecza nas przed wiatrem, zaś po przewróceniu na druga stronę, dostajemy większy poziom zabezpieczenia przed chłodem. Jest to jedno z lepszych rozwiązań w tym zakresie, tym bardziej, iż sam polar Windstopper charakteryzuje się stosunkowo cienką i lekką konstrukcją, dzięki czemu jego transportowanie w plecaku jest wyjątkowo proste. W zasadzie można powiedzieć, iż jest opcją idealną na górskie wyprawy, zarówno te jednodniowe jak i dłuższe, toteż warto w takowy się zaopatrzyć.

Wyprawy leśne na grzyby.

Wybierając się na grzyby do lasu, raczej nie będziemy narażeni na takie same warunki pogodowe, jak podczas wyprawy górskiej, toteż w tym przypadku trzeba będzie zaopatrzyć się w nieco odmienne elementy ubioru. Tutaj o wiele lepiej sprawdzać się będzie uniwersalny ciepły polar do lasu, bowiem na nizinach, raczej nie będziemy mieć do czynienia ze zmianą odczuwalności temperatury czy też z nagłą zmianą intensywności podmuchów wiatru, jak to ma miejsce w górach. Tego typu polar zagwarantuje nam możliwość podniesienia poziomu komfortu termicznego, przy minimalnym poziomie obciążenia. Można więc powiedzieć iż będzie rozwiązaniem w tym zakresie wręcz idealnym, a co za tym idzie, będziemy mogli bezproblemowo zabrać go ze sobą do lasu na grzyby i w razie konieczności skorzystać z jego doskonałych właściwości termicznych. Sam zakup także nie będzie pociągać za sobą zbyt wygórowanych kosztów, a więc jest to opcja idealna dla wszystkich zapalonych grzybiarzy. Posiadanie takowego polaru podczas wyprawy na grzyby, podniesie znacznie poziom naszego komfortu termicznego, bez zbytniego obciążenia, toteż na leśne wyprawy na grzyby jest rozwiązaniem wręcz optymalnym.

Leave a Reply