Centralny odkurzacz i zalety jego zastosowania.

Beam-Alliance-625SBE-293x300Od pewnego czasu, w większości projektów nowych domów, przewidywane jest zastosowanie systemu centralnego odkurzania, bowiem okazuje się to rozwiązaniem wygodnym oraz niosącym za sobą spory zakres korzyści. Warto przyjrzeć się wszystkim zaletom zastosowania tego typu rozwiązań, bowiem może się okazać, iż centralny odkurzacz będzie idealnym rozwiązaniem w przypadku naszego, nowo budowanego domu. Zobaczmy zatem, jakie to niesie za sobą korzyści, oraz jakie należy spełnić wymagania projektu, aby możliwe było zastosowanie systemu centralnego odkurzania.

Korzystne aspekty systemów centralnego odkurzania.

Jak już wspomnieliśmy, zastosowanie systemu centralnego odkurzania, niesie za sobą cały szereg korzyści, na które warto zwrócić szczególną uwagę. Będą one w znaczny sposób podnosić komfort domu, oraz naszą wygodę podczas prac związanych z utrzymaniem czystości wewnątrz. Poniżej przedstawiamy wobec tego listę najważniejszych korzyści płynących z zastosowania systemu centralnego odkurzania.

  • Brak uciążliwego hałasu – centralny odkurzacz ulokowany jest zazwyczaj w pomieszczeniu technicznym, toteż hałas wywoływany podczas jego pracy nie jest słyszalny w całym domu.
  • Wysoki komfort pracy – nie trzeba wszędzie za sobą nosić odkurzacza. Tutaj przenoszony jest jedynie wąż i końcówka, które podłączane są do gniazda przyłączeniowego w ścianie każdego pomieszczenia.
  • Brak ruchów powietrza podczas odkurzania – podnosi jakość odkurzania, gdyż w czasie pracy zwykłym odkurzaczem, wydobywające się z niego powietrze podnosi kurz z powierzchni podłogi, przez co nie tylko pogarsza się komfort pracy, ale także uniemożliwia to precyzyjne odkurzanie.

Widzimy więc, iż korzyści zastosowania systemu centralnego odkurzania jest bardzo wiele, toteż zawsze, w każdym przypadku, warto tej kwestii poświęcić więcej czasu, bowiem może się okazać, iż będzie to rozwiązanie perfekcyjnie nadające się do naszego domu.

Wymagania systemów centralnego odkurzania.

Po stronie wymagań jakie należy spełnić aby mieć możliwość skorzystania z centralnych odkurzaczy, przede wszystkim należy wymieć pomieszczenie techniczne w którym zainstalujemy odkurzacz, oraz odpowiednie kanały instalacyjne w ścianach wewnętrznych, którymi poprowadzone będą przewody powietrzne. Z reguły będzie to możliwe do spełnienia w przypadku nowych domów, aczkolwiek w niektórych przypadkach domów już gotowych, także będzie można spełnić wymagania przy niewielkim nakładzie prac i kosztów. Generalnie wymagane będą odpowiednie kanały wewnątrz ścian, piwnica lub też poddasz użytkowe, aby było którędy poprowadzić przewody powietrzne, bez konieczności nadmiernej ingerencji w strukturę ścian budynku. Jednym słowem, systemy centralnego odkurzania w Andrychowie, to rozwiązanie bardzo korzystne, dla każdego domu, w którym będzie możliwość zainstalowania takiego systemu. Przede wszystkim zaś do domów nowo budowanych, w których przypadku, mamy możliwość zaplanowania montażu instalacji jeszcze na etapie projektowania budynku.

Leave a Reply